Rosa sløyfe-løpet Kirkenes 2026
03. oktober 2026
Informasjon om ildsjel-løpet
Hold av datoen!
Lørdag 3. Oktober arrangeres Rosasløyfe-løp i Kirkenes!
Hold av formiddagen allerede nå, bli med og fargelegg byen rosa! Enten du vil gå, jogge, løpe, trille, heie.. bli med på en meningsfull og hyggelig dag til støtte for brystkreftsaken!
Mini løp for barn: ca 400m
Kort løype uten tidtaking: ca 3km
Lang løype: ca 6km
Alle løypene starter på John Savios Plass, miniløpet går klokka 1015, fellesstart for 3km og 6km klokka 1100! Det er samme løype for 3km og 6km, de som skal løpe 6km løper runden to ganger. Løypa markeres godt med masse rosa! Det er mulig å hente startnummer og deltaker pakke fra klokken 0930
Det vil være mulig å kjøpe årets sløyfe denne dagen!
Løypekart
Informasjon om ildsjel Mini-løpet
Starttidspunkt: 1015
Løype: Starter på John Savios Plass og følger Parkveien inn til Dr. Wessels gate før de løper videre tilbake til John Savios Plass
Ildsjel-løp arrangeres av lokale ildsjeler i regi av Rosa sløyfe-løpet, som ønsker å skape økt oppmerksomhet rundt brystkreftsaken i sitt nærmiljø.
Barn i alderen 3–9 år kan delta gratis med ildsjel Mini-påmelding. (Ildsjel Mini kan legges til når du har meldt på en betalende deltaker. Maks 5 Mini per voksen.) Deltakere fra 9–18 år får rabattert pris ved Ung-påmelding. Dette gjelder for alle Ildsjel-løp.
Deltakerpakken for Ung- og Voksen-påmelding, som inkluderer startnummer, medalje, hals og pose, deles ut av arrangøren for det lokale Ildsjel-løpet. Barn med Mini-påmelding får Mini-medalje og startnummer. Påmelding er åpen helt frem til løpsstart. Startnummeret trykkes ikke med navn, men kan skrives på med tusj.
💗 Tusen takk for at du støtter Rosa sløyfe-løpet og bidrar til en viktig sak med din deltakelse på ildsjel-løpet!
Dato
03. oktober 2026
Tid
09:30 - 13:00
Sted
John Savios Plass
Ildsjel-løp
Ildsjel Mini
Arrangør
Kirkenes og omegn brystkreftforening
94159815
sekretaer.kirkenes@outlook.no










